Zaczęła się pora wiosenna, a wraz z nią kwitnące rośliny. Sprawdź, jakie są sposoby na ochronę pociechy przed alergenami na dworze!

Wiosna to czas, kiedy rozpylanie roślin jest ogromnie mocne. Wywołuje to najczęściej reakcję alergiczną u dzieci i pełnoletnich osób. Najpopularniejsze symptomy to katar czy też trudności z oddychaniem. Starsze osoby mogą zadbać o swoje zdrowie – należy także pamiętać, jak chronić dzieci przed alergenami. Przeczytaj poniższe wskazówki, które sprawią, że twoje dziecko będzie czuło się bardziej komfortowo poza domem!

Podawaj zapobiegawcze tabletki bez recepty

Powinno się pamiętać, że na rynku można znaleźć wiele propozycji, które zwalczają objawy alergii. Dzięki lekarstwom nie pojawi się katar czy uciążliwe łzawienie oczu. Powinno się także pamiętać, by znaleźć dokładnie lek polecany dla dziecka. Musi on być w 100% bezpieczny. W aptece możesz kupić tabletki, leki wziewne lub spraye do nosa.

Miej na uwadze higienę malucha

Higiena pozostaje niezwykle istotna, jeśli chodzi o alergeny. Po przebywaniu na zewnątrz powinno się koniecznie umyć ręce i twarz. Oprócz tego warto trzymać w pobliżu chusteczki nawilżane – świetnie usuwają prawie wszystko. Alergeny z zieleni, czyli pyłki osadzają się na włosach lub ubraniach. Konkretne dbanie o higienę obniży moc dolegliwości. Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania jest jednak wymijanie alergenów. Powinno się zostać w domu, kiedy warunki są słabe. Spory poziom alergenów w otoczeniu powoduje objawy – takich sytuacji trzeba unikać.

Rozważ skorzystanie z badania alergologa

Warto sprawdzić, na co dokładnie dziecko jest uczulone. Takie informacje są do wykorzystania wyłącznie u alergologa po przejściu konkretnych badań. Wiedza daje tu naprawdę dużo. W porze pylenia roślinności, na które dziecko jest najbardziej uczulone, trzeba sporo czasu przeczekać w domu. Badanie u alergologa pozwoli unikanie alergenów, które wywołują objawy. Dlatego dziecko będzie czuć się lepiej oczywiście na zewnątrz. Oczywiście powinno się uświadomić mu konkretnie, czego musi unikać. To bardzo znaczące – najmłodsi już od wczesnych lat są w stanie zrozumieć alergię.