Trening, zdrowie, zakupy – czy jest jeszcze jakaś sfera naszego życia, w której nie korzystamy z aplikacji?

W obecnym świecie nie ma już sfery, której nie umiałaby wspomóc ... aplikacja internetowa. Ciężko sobie wyobrazić obecną egzystencję bez komórki i internetowego łącza, które to najczęściej nosimy ze sobą. W jaki sposób aplikacje mobilne ułatwiają nam działania? Z których z nich warto korzystać? Które z nich są najbardziej znane i w których sferach naszego funkcjonowania mogą być pomocne?

Cyfrowa transformacja, jaka miała miejsce w poprzednich latach w naszej rzeczywistości, spowodowała dostępność telefonów komórkowych, a równocześnie z nimi, podręcznych ułatwień w każdej kwestii naszego funkcjonowania. Wielokrotnie w ciągu każdego dnia, czerpiemy z aplikacji webowych, które w dzisiejszych czasach stały się normalnością. Zamierzasz zrobić zakupy – zaplanuj je z wyprzedzeniem za pomocą aplikacji zakupowej. Skorzystaj z rabatów. Kupuj nie opuszczając mieszkania. Zaplanuj transport pod Twój adres. Sprawdź co kupowali inni. Przejrzyj koszty w różnych e-sklepach. To jedynie przykładowe możliwości dedykowanych aplikacji webowych w kontekście nabywania dóbr. Możesz to mieć nie wstając z twojego miękkiego miejsca... Jeżeli chcesz wyjechać w podróż – przydadzą Ci się aplikacje do planowania szlaku, szukania noclegów, rezerwacji biletu na przelot, lub organizacji samochodu na drugim końcu kuli ziemskiej. Jeżeli organizujesz wycieczkę nawet do najbliższego zagajnika, ułatwi Ci życie aplikacja, dzięki której Twoja komórka zapamięta, w jakim miejscu zaparkowałeś samochód.

Jest całkiem sporo aplikacji również w branży artystycznej – kupno biletów na spektakl, przegląd ramówki kinowej, czy tych, które umożliwiają sięganie do literatury. Ważną dogodnością takiego rozwiązania jest możliwość posiadania przy sobie prawie całego księgozbioru - bez targania stosu ciężkich książek. Także w sferze naszej kondycji – mamy wiele sposobów powiązanych z rezerwacją wizyty u lekarza, przekonania się, do którego specjalisty zaleca się zapisać, możemy sprawdzić obecność leków w wielu aptekach w okolicy, nie opuszczając mieszkania. Przydatne dla poprawy wydajności, a więc i dobrego samopoczucia są także aplikacje webowe kontrolujące poziom aktywności i jej parametry.

Nad takimi rozwiązaniami – ułatwiającymi nam życie na co dzień, pracują firmy programistyczne lub wieloprojektowe it software house`y. Choć jako programiści – pozostają nieco w cieniu, jako użytkownicy – z ich dziełami spotykamy się każdego dnia.