Zdrowe przekąski do filmów

Wiele osób uwielbia podczas oglądania filmów czy seriali podjadać różne niezdrowe rzeczy. I jakby się nad tym mocniej zastanowić to wynika to z samemu faktu chęci przeżuwania, a nie zawsze jedzenia niezdrowych rzeczy. U niektórych osób wyrobił się po prostu taki nawyk i zawsze muszą mieć czymś zajęte ręce.

 

Warto więc przez jakiś czas próbować podjadać, ale zdrowe rzeczy. Możemy na przykład przygotować sobie pokrojoną w cienkie paski marchewkę, którą będziemy sobie chrupać podczas oglądania ulubionych programów. Co ważne taka marchewka jest zdecydowanie zdrowsza od wszelkich chipsów, ale także nie będziemy w stanie pochłonąć jej w takich ilościach jak niezdrowych przekąsek.

 

Możemy też próbować zastępować niezdrowe jedzenie owocami – jabłka, gruszki, czy inne. Bardzo dobrym rozwiązaniem są również suszone owoce, których również nie jesteśmy w stanie zjeść zbyt dużo więc nie musimy się obawiać o nadprogramowe kilogramy. Warto próbować małymi kroczkami. Nasz organizm na pewno nam za to podziękuje.