Zdrowie mamy i dziecka – co zabrać, gdy podróżujesz z pociechą?

Niesamowicie ważną kwestią dla każdej matki jest zdrowy organizm i zapewnienie bezpieczeństwa jej dziecka. Od pierwszych dni dba o swoje pociechy – i dba o to, by dobrze rosły. Obojętnie, czy przebywasz w mieszkaniu, czy wybierasz się w podróż – potrzebujesz dla swego malucha wielu gadżetów, by mieć w pobliżu komplet tego, co jest konieczne by zapewnić mu o opiekę na wysokim poziomie. Ważnym aspektem są rzeczy medycznego zastosowania, czy przyzwoicie wyposażona podróżna apteczka. Zanim zapakujesz się do auta, zastanów się, czy masz na prawdę wszystko, co będzie konieczne, by wyprawa mogła być przyjemna.

O ile wybierasz się z kilkutygodniowym dzieckiem – pakujesz dla niego zwykle większą ilość rzeczy niż własnych. Kluczowe są pieluchy, obfita ilość ubrań na przebranie, pojemniki z zupkami, butelki, czy dobry odciągacz kataru, który kupisz np. tutaj. Nadzwyczaj ważną sprawą jest wózek dziecięcy. Cudownie, gdy ekwipunek jest nie tylko wygodny i przystosowany do potrzeb młodego człowieka, ale dodatkowo realizuje kilka opcji jednocześnie – np. jako fotelik do auta – wtedy damy radę zaoszczędzić sporo miejsca w bagażniku.

W temacie kilkuletnich pociech warto posiadać pod ręką komplet opatrunków – na okoliczność stłuczeń w czasie korzystania z placu zabaw. W kwestii alergików nie możesz przegapić, by zabrać ze sobą inhalator. Warto zadbać także o siebie. Wyspany i zadowolony opiekun – to częstokroć baza, by pociecha była szczęśliwa. O ile maluch ma tylko kilka miesięcy - prawdopodobnie karmisz piersią. Przeto koniecznym sprzętem pozostanie laktator swing, czy wkładki laktacyjne medela. Aby z kolei twe ciało odpoczęło nocą – warto w tej materii zaopatrzyć się w biustonosz do spania.

Wieczorem po intensywnym dniu straży nad potomkiem – jaka w przypadku dużej ilości dzieci przeważnie jest nader trudnym obowiązkiem, warto pomyśleć o własnych potrzebach i chwili odpoczynku. Usiądź w fotelu, nastaw dobrą płytę i podłącz odświeżacz powietrza do kontaktu. Odmiennym rozwiązaniem osiągnięcia przyjemnego zapachu w pokoju jest nawilżacz powietrza parowy, do którego zdołasz dodać np. olejek herbaciany. Poczytaj choć chwilkę ciekawą gazetę i mocno pooddychaj. Uzupełnij baterie na kolejny dzień.